7 4 10 1
Quest Image Caption
Pēdējais labojums:
03-02-16 19:03

60min.lv "Slepenā galerija"

Adrese:Brīvības gatve 204, Rīga, LV-1039
Ē-pasts:info@60min.lv
Mājaslapa:

60min.lv

Tāds apjoms escape istabu, tik liela izvēle, un tik bieži atkārtojas vieni un tie paši sižeti. Kļūst arvien grūtāk gūt baudu no jauniem kvestiem, tāpēc ir patīkami, ja var atrast kādu sīkumu, kas piedod “rozīnīti” visai spēlei. Šodien mēs iepazīsimies ar 60min.lv un viņu espape istabu “Slepenā galerija”

 Saskaņā ar leģendu Jūs esat izmeklētāju komanda, kas iekļuvusi zagļa alā, tur jūs nonācāt, lai vāktu pierādījumus. Tiklīdz Jūs tur iekļūstat, durvis aiz Jums aizcērtas. Jums ir 60 minūtes, lai atrastu visu nepieciešamo un izkļūtu laikā nepamanītiem. Kā saka paši saimnieki: ”Kļūda ir tā, ka Jūs domājat, ka Jums ir laiks....”

Durvis atveras uz diezgan lielu kabinetu, kas patiesībā ne ar ko neatšķiras no daudziem iepriekš redzētiem. Rakstamgalds, krēsls, pie sienas stāv kumodes. Uz vienas novietotas skulptūriņas un dažādi veci priekšmeti, uz otras stāv vecs televizores, pie sienas Latvijas karte un dēlis ar kartītēm. Priekšmetu ir daudz, kas mazliet mulsina un novirza no spēles, kā arī to rūpīga izpēte un izvērtēšana aizņem pietiekami daudz laika. Aiz kabineta durvīm atrodas cita pietiekami plaša un gaiša istaba, vietas tajā pietiek 6 cilvēku komandai, jautājums, vai Jums nebūs garlaicīgi ar piedāvāto uzdevumu skaitu. Otrā istabā mums patika apgaismojums, patīkami spēlēt, kad viss ir skaidri redzams, nav nepieciešams izmantot lukturīti , labs apgaismojums te ir ļoti noderīgs. Interjera priekšmetu arī šeit ir daudz, gleznas, vāzes, figūriņas, svari, vecs seifs, visumā to ir daudz un tie paredzēti lai jauktu pēdas. Tas mums atgādināja profesora istabu vienā no pirmajiem kvestiem Rīgā, tur arī ir daudz prieksmetu, plaši, gaišs un pietiekami interesanti.

Kas attiecas uz "Slepenās galerijas" uzdevumiem, tad īpašu inženiertehnisku risinājumu te nav, bet ir viens tāds, kādu iepriekš bijām redzējuši tikai Lietuvā un tas ir atmiņā paliekošš. Nāksies izmantot iztēli, lai saprastu, kā pielietot vienu no priekšmetiem, lai atrastu norādi. Kopumā uzdevumi ir tradicionāli , loģiski, un galvenokārt balsīti uz skaitļu kombināciju meklējumiem un to tālāku izmantošanu. Atrodamas kodu slēdzenes, kas pilnībā te iederas, vairāki seifi, un magnētiskās slēdzenes. Mēs visu izgājām ātri un mums neradās nekādi jautājumi. Ir atļauts saņemt norades ik pēc 15 minūtēm, izmantojot čata programmu tālrunī. Pirmo reizi, pēc ilgāka laika, mēs to neizmantojām, tāpēc nevaram atbildēt, cik tās ir noderīgas.

Istaba mums nedaudz atgādināja Liepājas escape istabu, kas mums patika. Tur ir sižets par gleznu, kuru nepieciešams atrast un tik pat oriģināls veids, kā pabeigt spēli, starp citu, te arī ir tā „rozīnīte, par kuru rakstījām iepriekš. Nevar teikt, ka istaba ir garlaicīga, tā ir parasta, vienkārša un atbilst istabu grupai, kuru var nosaukt par "Treniņš smadzenēm + pieredze." Kāpēc ne, jo īpaši tāpēc, ka puiši plāno izveidot blakus identisku istabu, lai varētu rīkot sacensības, mūsuprāt ļoti laba ideja, īpaši tāpēc ka šobrīd tāda iespēja ir tikai vienā vietā.

 

Mūsu vērtējums:

Atmosfēra /Istabas noformējums 7/10

Tehnoloģijas 7/10

Uzdevumu oriģinalitāte 7/10

Uzdevumu sarežģītības pakāpe 7/10

Vidējais vērtējums: 7.00