7 4 10 1
Quest Image Caption
Pēdējais labojums:
04-11-15 12:53

Lost.lv "Alķīmija"

Rezervēt
Promo kods: Revisor (20%)
Adrese:Jāņa iela, Centra rajons, Rīga, LV-1050
Tālrunis:27332263

Spēles fabula vēsta, ka kaut kur tumša pagraba sienās glabājas relikvija, kas gadiem tikusi slēpta no cilvēces. Kas ir tās noslēpums, varbūt tā ir bīstama? Jūsu uzdevums ir atrast atbildes uz jautājumiem.

Spēle sākas ar pirmo minūti, un tās sižets pakāpeniski kļūst intriģējošs. Jūs , kā parasts, neieved istabā, jums tiek piedāvāta viegla iesildīšanās pirms spēles, pēc kuras jūs nonākat tumšā telpā, apsēžaties uz koka soliņiem un iegrimstat vēsturē. Apkārt valda klusums, durvis ir aizslēgtas, nekas nav redzams, ir viegls uztraukums par to, kas gaidāms. Īsa filma jums pastāstīs, kas jūs sagaida, un kāda ir spēles būtība. Tad, blāvas gaismas pavadīti, jūs varat sākt savu piedzīvojumu.

Viduslaiki vienmēr ir interesanti, jo tas ir laiks, kuru mēs neesam piedzīvojuši, kuru mēs pazīstam tikai pēc vēstures grāmatām, filmām un muzejiem, tāpēc kvestu, kas veidots par šo tēmu ir īpaši interesanti apmeklēt. Liela istaba, noformēta pietiekoši autentiski, aukstas sienas, atsperu gultas ar rupja audekla maisiem, kas pildīti ar sienu, galds, soliņi ar galdu un liels, noslēpumains grāmatu skapis. Pieredzējuši spēlētāji uzreiz spēj saprast soli uz priekšu, bet tāpēc nav mazāk interesanti, gluži pretēji, gribas ātrāk virzīties tālāk, bērnībā vienmēr ir gribējies „parotaļāties” ar grāmatu skapi. Telpa, kas atveras istabas priekšā, ļauj brīvi pārvietoties visiem spēlētājam, netraucējot vienam otru. Neparasti priekšmeti, kas izmantojami spēlē, mūs aizkavē ilgāk, jo rodas vēlme izpētīt kaut ko jaunu, iespējams agrāk neredzētu. Taču ir arī vairāki parasti priekšmeti. No vienas puses, ir diezgan viegli apspēlēt jau tā vecu telpu, pievienojot tai dažas senas mēbeles, no otras puses, varbūt vajadzēja piedot tai vairāk autentiskuma, saskaņā ar sižetu, izrotājot to ne tikai ar nokaltušiem ziediem un zīmējumiem uz sienām. Mums pietrūka viduslaiku sajūtas interjera priekšmetos.

Dotajai Escape room nav inženiertehnisks raksturs, un tai tas nav nepieciešams pēc būtības jo tie ir viduslaiki, un visam jābūt kā tajā laikā bija pieņemts. Ar rokām gatavoti kauliņi, izdomāti uzdevumi, viss ir diezgan daudzveidīgs un tam ir atšķirīgs izpildes raksturs. Svarīgi ir atcerēties redzēto, lai lieki nekavētos. Te nav nekā sarežģīta, jūs tikai darbojaties komandā un tuvojaties risinājumam. Tā ir grāmata, kuru lasot nepāršķir neinteresantos momentus, bet ar interesi lasi katru tās lappusi.

Ja jūs esat vairāk nekā 4 cilvēki komandā, tad šī ir vieta, kur jūs nejutīsities saspiesti, vietas pietiek visiem. Ja jūs esat divi vai trīs, arī tad jums būs pietiekoši komfortabli. Uzdevumu pietiks lielai komandai, un arī laika pietiks mazai komandai ,lai paveiktu visu. Kvests patiks gan pieaugušajiem, gan bērniem. Šī ir viena no nedaudzajām vietām, kas iekārtota aukstā pagrabā, kurā ir patīkami un interesanti atrasties, to mēs jums sakām, jo esam bijuši pilnīgi pretējos apstākļos. 

Mūsu vērtējums:

Atmosfērа/Istabas noformējums 8/10

Tehnoloģijas 6/10

Uzdevumu oriģinalitāte 7/10

Uzdevumu sarežģītības pakāpe 7/10

Vidējais vērtējums: 7