7.25 4 10 1
Quest Image Caption
Pēdējais labojums:
16-03-16 16:08

Amnesia.lv "Spoks"

Adrese:Matīsa iela 46
Tālrunis:+371 2004 02 54

Nekas nebiedē mūs vairāk kā mūsu iztēle. Savas dzīves laikā vairums no mums ir noskatījušies tik daudz šausmu filmu, ka prāts liek baidīties visnevainīgākajās situācijās. Vai tad tas nav lieliski, sajust kā skudriņas skrien pa ķermeni, adrenalīna pieplūdumu un vieglu izbīli? Pelēko ikdienu gribas pārtraukt ar kaut ko neparastu, meklēt jaunas sajūtas, neparastus piedzīvojumus un gala rezultātā gūt pozitīvas emocijas, lai arī kas tās sniegtu. Mēs jūs iepazīstināsim ar Amnesia istabas "Spoks" šausmām.

 

Spoks

 

Kas var būt šausmīgāks par vientuļu, pamestu māju, kas viena daudzus gadus stāv uz pakalna? Pilsētā par to vienmēr klīda baisi nostāsti - tukša, pamesta, ar aiznaglotiem logiem, tā slējās pilsētas nomalē kā drūms milzis. Neviens neuzdrošinājās tai tuvoties. Neviens nebija tik drosmīgs, lai pārkāptu šīs mājas slieksni ...

 

Daudzus gadus, jūs arī esat vairījušies no tās, bet šodien jūs pārsteidza pēkšņas lietus gāzes, laika apstākļi ir briesmīgi, samirkt negribas, un jūsu vienīgais glābiņš ir šī vecā pamestā māja. Tādā laikā tā nešķitīs tik briesmīga. Jūs nolēmāt paslēpties no lietus un doties turp. Durvis atvērās negaidīti viegli ...un ... 60 minūtes jūs iegrimstat bērnības šausmās, kādas prāts ir zīmējis jūsu apziņā. Jūs nezināt, kas jūs gaida, bet esat gatavi ieiet pa durvīm.

No pirmā acu uzmetiena, mēs nodomājām, ka tas ir kaut kas tāds, kas atgādina mums ne pašu patīkamāko pieredzi, bet rūpīgi izpētot mājas sienu, kas bija ļoti kvalitatīvi un pārdomāti noformēta, mēs savas domas mainījām. Mūsu priekšā ir koka siena ar diviem maziem lodziņiem, kuri no ārpuses aizvērti ar baltiem koka slēģiem, vidū – ieejas durvis, virs tām jumts ar mājīgu lukturīti, starp mums neliels zirnekļu tīkls, pār sienu izpletusies lapotne. Māja kā no pasakas, ir sajūta, ka durvis tūlīt atvērts vecmāmiņa un piedāvās tasi siltas tējas, bet ne šajā sižetā. Atverot durvis, mēs iekliedzāmies - "cik lieliski, mums te patīk!"

 

Mums atklājās brīnišķīgs skats, neliela istaba ar klavierēm, nelielu galdiņu, uz kura nolikts melns kaķis, pie sienas plaukti ar grāmatām, starp tiem dižojas liels kamīns ar svaigu malku, laiku pa laikam no tā nāk dūmi, blakus tam divi ādas krēsli. Koka grīdu rotā sarkans paklājs, telpu plašāku dara divi spoguļi novietoti pie sienām viens pretī otram, pie logiem biezi samta aizkari, aiz kuriem brīžam parādās zibens uzplaiksnījumi. Māja ir pamesta, tāpēc nebrīnieties, ka tajā ir daudz zirnekļa tīklu, tie ir tik skaisti, ka negribas tos sabojāt, bet šī ir telpa, kurā drīkst līst visur, kur nav uzraksta "neaiztikt". Tā nebūtu māja – spoks, ja tajā nebūtu kaut kā tumša un drūma. Ar laiku mēs iegrimstam ēkas tumšajā pusē, kur televizora ekrānā ieraudzīsiet meiteni, bērnu gultiņu ar lellēm, pērkona dārdi aiz loga, spīdzināšanas instrumenti un galvaskausi. No mājīga namiņa jūs nonākat briesmīgā, nežēlīgā ļauno garu pasaulē. Dažādais muzikālais pavadījums neļaus jums garlaikoties, tā nav mūzika pie kuras esat pieraduši, te viss ir interesantāk. Un kāds bija mūsu pārsteigums, kad mēs izgājām caur ... To mēs jums atstāsim desertam.

Tādās istabās kā "Spoks" gribas izcelt prasmi neizmantot neko lieku un neatbilstošu kvesta tēmai. Jā, te ir slēdzenes, bet tās bloķē pāris plauktus, kas, protams, pamestā mājā noteikti būs aizslēgti. Uzdevumi te ir tehnoloģiski un to izpildes veids atšķirīgs un ļoti interesants. Diemžēl ir maz istabu, kas var lepoties savu oriģinalitāti, dotā – var, viņi ir atteikušies no mums labi pazīstamajiem seifiem, atteikušies no kodu slēdzenēm, te nav nekādas matemātikas, piekrītiet - tas ir liels plus. Mums atkal pietrūka kvantitātes, mēs tikko iegājām azartā un - beigas, bet īpašnieki apgalvoja, ka viņi ved sarunas un drīzumā escape- istabas uzdevumi tiks papildināti ar sarežģītākiem. Mēs esam pārliecināti, ka tie būs labs piemērs citiem un vadošie sarakstā "jaunumi" kvestu tirgū, lai gan tie jau tagad tā var tikt nosaukti, vismaz attiecībā uz īstenošanas ideju kvalitāti un nestandarta pieeju.

 

Mēs nelikām ļoti augstas atzīmes, jo atstājām puišiem izaugsmes iespējas, mēs zinām, ka drīzumā vērtējums mainīsies par vairākiem punktiem, bet kopumā, iesakām visiem šo escape-istabu. Spoks ir labs, jauns kvests pilsētā, kas atgriezīs jums sajūtu, ka escape-istaba – tas ir interesanti. Audziet, mēs noteikti pie jums atgriezīsimies ar jauniem iespaidiem.

 

Mūsu vērtējums:

Atmosfēra/Telpu iekārtojums 8/10

Tehnoloģijas 7/10

Uzdevumu oriģinalitāte 7/10

Uzdevumu sarežģītība 7/10

Vidējais vērtējums: 7.25