6.5 4 10 1
Quest Image Caption
Pēdējais labojums:
16-03-16 16:12

Escape Room "Karosta"

Adrese:Karostas cietums Invalīdu iela 4, Liepāja, LV-3414
Tālrunis:28 660 680

Visi šie cietuma scenāriji, kuros jūs esat ieslodzītie, dekorācijas, kas visas ir mākslīgi izgatavotas, dažreiz interesanti – jā. Bet iedomāties, ka jūs esat īstā cietumā. 20.gs sākumā Liepājā tika uzcelta Karosta, sākotnēji kā hospitālis, un 1905. gadā to pielāgoja cietuma funkcijām. Klīst nostāsti, ka tur ir savi spoki, dzirdami soļi, kliedzieni un citas svešādas izcelsmes skaņas. Un tagad, tur ir kvesta istaba.

 

Kamera Nr.33

 

Ir grūti pateikt, kur jūs esat nonākuši un kā. Tās varētu būt 40.-to gadu beigas vai 80.-to gadu vidus. Pie sienām ir ekrāni, daži saka, ka caur tiem var skatīties un tevi novērot – tāda kontrole. Tev ir atstāta tikai viena norāde – lai izkļūtu laukā, tev ir jāizdomā, kā to izdarīt nepamanītam, 60 minūtēs.

 

Jau pie ieejas, mēs sajutām savādas smaržas, kā gan citādi, mēs esam ienākuši īsta cietuma telpās, un pēc pāris minūtēm atradīsimies kamerā Nr.33. Ejot pa garu koridoru, mēs tuvojamies tai tumšajai, aukstajai telpai, kurā mums būs jāpavada 60 minūtes. Aiz mums aizcirtās smagās durvis un mēs sākām spēli. Rokās lukturīši, apkārt tumsa, nekas nav redzams, pat cilvēks, kas stāv blakus. Pēc kāda laika mēs atradām, kā ieslēgt gaismu un sākām skatīties apkārt. Aukstas sienas, liels plakāts, koka guļvieta un viens skapis. Bija skaidrs, ka tas nav viss, bet kurp doties tālāk? Jums ir iespēja justies kā ieslodzītajam, kurš mēnešiem ilgi meklējis bēgšanas ceļu caur visbīstamāko vietu, cietuma priekšnieka kabinetu. Jums tomēr izdosies izkļūt laukā. Mūsu pieredze saka, ka vienkārši aiziet aiz skapja nav interesanti, gribētos kaut kur ielīst, tas taču paliek atmiņā labāk.

 

Tehniski, telpa nav aprīkota ne ar ko neparastu. Šeit Jūs atradīsiet paslēptu seifu, mehānismu ar atslēgu, kas jums būs nepieciešama, lai atvērtu slēpni. Oriģināla gaismas ieslēgšana, vecs radio uztvērējs, kuram ir sava nozīme. Nevar teikt, ka bija garlaicīgi, bija par maz. Ņemot vērā mūsu patiku pret dinamiku, mums pietrūka tieši uzdevumu daudzuma. Te būs aprēķini, tāpēc, pamatzināšanas matemātikā ir nepieciešamas, būs jāparāda izdoma un attapība. Rezultātā pēc izejas atslēgas iegūšanas jums liksies, ka tas vēl nav viss. Pirmajā brīdī jūs nesapratīsiet, ka tā ir īstā. Gribētos vairāk oriģinalitātes uzdevumos, vairāk tēmas autentiskuma, tad kvests kļūs autentiskāks kopumā. Dotajā brīdī mums palika atmiņā atmosfēra, kas valda šajā ēkā.

Ja jūs dodaties uz Liepāju, tad šī ir otrā vieta kuru vērts apmeklēt, sajūtu dažādībai un nelielai ekskursijai. Jūs varat apvienot lietderīgo ar patīkamo un izmantot citas izklaides, kuras piedāvā Karostas cietums. Līmenis nav grūts, un vietas ir pietiekami daudz 6 cilvēku komandai, vienīgi uzdevumu var šķist par maz lielai kompānijai. Vēlaties divatā - droši, tad jums būs vairāk ko darīt, un tas būs pilnvērtīgāk.

 

Mūsu vērtējums:

Atmosfēra​/Telpas noformējums 7/10

Tehnoloģijas 6/10

Uzdevumu oriģinalitāte 7/10

Uzdevumu sarežģītība 6/10

Vidējais vērtējums: 6.50