8 4 10 1
Quest Image Caption
Pēdējais labojums:
08-02-16 13:17

Escape room ONE "Drakula"

Adrese:Martas iela 9

Drakula, vai, pareizāk, Drakuls, ir drakons rumāniešu valodā. Vai visi zina šā vārda vēsturi? Kāds Valahijas valdnieks, Vlads III (15. gs.) pārņēma no sava tēva iesauku – Dracul. Bet vēlāk Vlads pievienoja burtu “a” un sāka saukties par Dracula. Vēsturnieki tulkoja šo vārdu kā “drakona dēls” vai “sātana dēls”. Mūsdienu pasaule ir pieradusi pie cita viedokļa. Mūsuprāt eksistē Grāfs Drakula, ļauns vampīrs, kurš alkst pēc cilvēku asinīm. Patiesībā šis personāžs radās no leģendas par Vlada nāvi. Laikabiedri uzskatīja, ka viņa dvēseli nepieņēma ne zeme, ne debess, un, kā sods par savu nežēlīgumu, viņš pēc nāves ir atdots alkām pēc cilvēku asinīm. No tā arī radās visiem zināms Brema Stokera romāns “Grāfs Drakula”. Interesants stāsts escape istabas izveidošanai, vai nē? Ko tad mums piedāvā Escape room ONE ?

Pēc atgriešanās no kārtēja kara Vlads uzzināja, ka viņa mīļāko apmānīja – teica, ka viņš ir miris, – un viņa izdarīja pašnāvību. Uzzinot par to, Vlads bija saniknots, nolādēja visu pasauli un kļuva drausmīgi ļauns. Kopš tā laika pagāja daudz gadu. Jūs esat Van Helsinga komanda, dodaties uz Transilvāniju, lai pabeigtu ar ļaunumu un paspētu nogalināt Drakulu, kamēr viņš ir nevarīgs – līdz iestājas tumsa. Ja nepaspēsiet – riskējat palikt šajā sasodītā vietā.

Kvesta sākums nepareģo nekādus spilgtus iespaidus. Maza istabiņa ar bruņinieku un pāris uzdevumiem, kas izvedīs jūs Drakulas greznā guļamistabā. Tumšas sienas, blāva gaisma, milzīga koka gulta ar sarkanas krāsas baldahīnu ar tumšsarkanu samta pārsegu. Pie sienas masīvs koka skapis, pie tā – galds, kur Grāfs rakstīja vēstules. Pretim gultai – kamīns, virs kura ir mīļākās portrets. Viss ir noformēts autentiski, interjera detaļas pilnvērtīgi pārnes pils, kas atrodas kaut kur Transilvānijā, atmosfērā, bet mūzika, kas spēlē fonā, padara to vēl noslēpumaināku. Telpas, kurās jūs iekļūstat, ir dažādas un pārdomātas. Jūs esat pilī, un tajā, kā zināms, ir daudz noslēpumu. Interjerā nav nekā lieka, bet tai pašā laikā tas ir autentisks, un masa istabas noslēpumu liks jums iedziļināties stāstā un pārsteigt spēlētājus ar tā finālu.

Varētu izskatīties, ka mēs vienmēr gribam inženieru risinājumus un kaut ko jaunu, bet kad mums pasniedz vecas “fiškas” oriģināli, tas kļūst interesantāk. Nekādu ciparu kodu te nav un nevar būt. Atslēgas, lādes, slēptuves un mehānika – tas gaida jūs šajā istabā. Visi uzdevumi ir pietiekami lineāri un ļoti loģiski. Katra jūsu darbība būs saprotama un izskaidrojama. Nekādas īpašas zināšanas te nebūs vajadzīgas. Atjautība un vērība ir viss, kas jums ir nepieciešams veiksmīgai iziešanai. Uzdevumi balstās uz priekšmetu un mehānismu meklējumiem, bet pat vienkāršākie no tiem, piemēram, atvērt durvis, ir pasniegti oriģināli. Spēles beigās jūs gaidīs specefekts un uzvara, tāda, kādai tai pēc sižeta ir jābūt, – efektīga. Tas nav tas gadījums, kad ir jāpaspēj vienkārši aizbēgt, šeit ir interesantāk – atcerieties leģendu!

Kopumā mēs viennozīmīgi ierakstām sarakstā “Must go” un visiem iesakām šo escape istabu. Būs interesanti visiem – gan pusaudžiem, gan pieaugušajiem; gan pieredzējušiem spēlētājiem, gan iesācējiem. Jūs gaida kaudze pārsteigumu un patīkams serviss, un ar to reti kāds var palielīties. Uz priekšu, draugi, pēc jauniem iespaidiem! Drīz būs jauna istaba no Lost quest, kuru mēs gaidām ar nepacietību!

 

Mūsu atzīmes:
Atmosfērа/Istabas noformējums 9/10
Tehnoloģijas 8/10
Uzdevumu oriģinalitāte 9/10
Uzdevumu sarežģītums 7/10
Vidējā balle: 8.25