8.25 4 10 1
Quest Image Caption
Pēdējais labojums:
16-03-16 15:31

Escape Room "Zāģis"

Adrese:Rīga, Noliktavas iela 5
Tālrunis:+37123770018

"Sveiki, es gribu uzspēlēt spēli! Uzticies man, noteikumi ir vienkārši, bet, tos nedrīkst pārkāpt pat riskējot ar dzīvību. Dzīvot vai mirt – izvēle ir tavās rokās!" Tā teica Džons Krāmers, filmas „Zāģis” varonis.

Vai kādreiz esat iedomājušies, ka filmas sižets ir kvests realiātē? Upuriem bija jāatrod risinājuma atslēga - izdzīvošanas atslēga. Džons Krāmers radīja situācijas, kurās varoņiem nācās novērtēt, cik ļoti viņi mīl savu dzīvi. Un tagad iedomājieties, ka Latvijā ir parādījusies īpaša istaba, kura izskatās identiski filmas „Zāģis” pirmajā daļā redzamajam. Jā, viens pret vienu, un tas nevar nepārsteigt.

Jūs esat nonācis tumšā telpā, pieķēdēts caurulei un precīzi pēc 60 minūtēm indīgas gāzes noplūde atņems jums dzīvību, vienīgais glābiņš ir atrast izeju. Vai esat gatavi rīkoties netradicionāli, risināt uzdevumus? Es piedāvāju jums piedalīties spēlē, izglābšanās ir jūsu rokās!

Mums uz galvām uzvilka melnus maisus, un, turoties viens pie otra, mēs soli pa solim devāmies uz priekšu, galvā šaudījās virkne ideju. Baisi? Iztēle ir sakāpināta, nervi uzvilkti. Ķermenim pārskrien auksti drebuļi, neparastas skaņas, pēc pāris metriem sajūti, kā tavai kājai apliek ķēdi. 30, 29, 28, 27 ... 3, 2, 1 ... spēle sākas. Blāva mirgojoša gaisma, ieplēstas flīzes, tualetes podi, izlietnes, "puiši meklējiet ..." Apkārtējā vide gluži kā filmā. Fonā skanošā mūzika vēl vairāk iegremdē tevi Džona Krāmera upura lomā. Ir sajūta, ka mēs esam nonākuši kinostudijā, kur tika uzņemta filma, katra detaļa ir pārdomāta - sirsniņa uz tualetes poda ūdens kastes, baltas flīzes uz sienas, šķiet ka tās te atrodas jau ilgus gadus, mākslīgi izveidota netīrība, sarūsējušas caurules un pēdas uz grīdas. Pat starpsiena salauzta tieši tāpat.

Sākumā mums radās iespaids, šādā telpā nav iespējams atrast nekādu daudzveidību un tehnoloģijas, interjera priekšmeti lika saprast, ka viss būs pieticīgi un viegli, bet mēs kļūdījāmies punktā pieticīgi. Escaperoom nebūtu viņi paši, ja nepārsteigtu ar negaidītu pavērsienu. Vienā mirklī spēle mainās un jūs nonākat kvestu pasaulē, kur nav laika skatīties apkārt, ir japiepūlē smadzenes un jāsāk domāt. Mēs nevarētu teikt, ka istaba ir sarežģīta, tā ir interesanta un vairāk spēlē uz emocijām. Uzdevumi, neapšaubāmi, ir augstas kvalitātes un tehnoloģiski, veidotāji filmas sižetu ir mēģinājuši izmantot maksimāli, radot situācijas, kurās dalībniekam būs jaizmato gan savu drosmi, gan apņēmību, nevis jārisina sarežģītas formulas, kvestā tiek izmantoti pat fragmenti no filmas. Netrūkst arī tehnisku risinājumu, bet tie tika pasniegti tādā veidā, kas nenonāk pretrunā ar kvesta tematiku.

Šajā istabā ir ierobežojumi apmeklētājiem. To var apmeklēt no 18 gadu vecuma, cilvēkiem, kuri saprot, ka tumsa un šausmu pasaule var tos nobiedēt, labāk atturēties no tās apmeklējuma, lai gan jums tikai būtu jasaprot, ka tā ir spēle un viss ir mākslīgi izveidots. Nebaidieties pārbaudīt sevi un apmeklēt šo kvestu, tas ir jūsu uzmanības vērts, un emociju uzvirmojums, kuru jūs gūsiet, ilgi paliks atmiņā, visas jūsu bailes ir tikai jūsu galvā. Ņemiet pie rokas drosmīgu draugu vai draudzeni un uz priekšu, nepalaidiet garām iespēju uzspēlēt Escaperoom piedāvato Džona Krāmera spēli.

 

Mūsu vērtējums:

Atmosfēra /Telpu iekārtojums 10/10

Tehnoloģijas 8/10

Uzdevumu oriģinalitāte 8/10

Uzdevumu sarežģītība 7/10

Vidējais vertējums: 8.25