4.25 4 10 1
Quest Image Caption
Pēdējais labojums:
28-09-15 16:11

ExtremeLife.lv "Psihiatriskā klīnika"

Adrese:Maskavas iela 301, Rīga, LV-1063
Tālrunis:+371 22166666

Vismirs atgriezīsimies pie sarunas par kvesta cenu. Vai drīkst istaba ar diviem slēdžiem maksāt tikpat cik viena-divas istabas ar vairākām sarežģītām tehniskām ierīcēm un kvalitatīvu remontu pašā pilsētas centrā? Laikam jau, ka drīkst, bet vai tas ir godīgi pret kolēģiem un klientiem? Mēs uzskatam – nē!

Tātad, kādu tumšu piektdienas vakaru mēs atbraucām uz jauno escape istabu estremelife.lv. Sāksim ar to, ka atrodas viņa Maskavas ielā 301, blakus dzimtsarakstu nodaļai. Ja jūs nākat vakarā, tad esiet gatavi neieraudzīt apgaismotu uzrakstu, tāda nav, aiz 9 stāvu ēkas, labajā pusē atrodas durvis uz pagrabstāvu – jums uz turieni. Atgriezīsimies pie istabas.

Psihiatriskā klīnika.

Jūs pamostaties psihiatriskajā klīnika. Jūs absolūti neatceraties, kā tur esat nonākuši. Jūsu uzdevums: Jūms jātiek ārā no psihiatriskās klīnikas un mēģināt atcerēties, kas ar Jums notika. Varonim būs nepieciešams parādīt ne tikai savu asu prātu, bet arī abstraktu domāšanu. Taču spēles padomi, kas palīdzēs tev tikt ārā no šejienes ir paslēpti visai negaidītās vietās.

Šī laikam būs vienīgā istava, par kuru mēs tik detalizēti pastāstīsim, lai paskaidrotu mūsu iespaidu. Mēs esam ne tikai šokēti, mēs pat bijām mazāk šokēti pēc “Labākās escape istabas”, tur vismaz bija ko darīt. Ienākot istabā, ieraugot skapi sienā mēs tik cītīgi mēģinājām atrast tur durvis uz nākamo istabu, ka ticējām līdz pēdējam, ka tā arī būs, bet nē. Fonā skan baisa mūzika. Ar katru minūti saproti, ka šeit nebūs daudz kas darāms. Baltas sienas, gulta, seifs, pāris gleznas, apsardzes krēsls un galds uz kura stāv šaha spēle. Ja tu, paņemot rokās dokumenti uzreiz neieraudzīsi svarīgu informāciju vienam no diviem!!! uzdeviem, zaudēsi kā mēs minūtes 20 meklējot, ko lai izdara. Labi, tam var būt vainīga mūsu neuzmanība. Apskatot visas burciņas ar tabletēm (bet ja bērns atnāks?), pašķirstot grāmatas, mēs sapratām, ka nevaram atrast spēles sākumu, jo ir seifs, kuram nepieciešams kods, bet tu pat nezini cik garš. Paņēmām palīdzību, starp citu kontaktēties ar adminictrāciju var nevis ar rāciju, nevis ar skaļruni, bet gan ar mobilo, kuru iedot spēles sākumā. Tātad ņem viņu un zvani tam, kurš sēž aiz durvīm, zona nav īpaši laba, tāpēc vari kautko arī nesadzirdēt. Saņēmām atbildi – cītīgi izlasiet dokumentus. Tiešām, palaidām garām svarīgu informāciju, bet…Koda kombinācija sastāv no dažādiem priekšmetiem, kurus spēles gaitā jūs paši varat netīšām izlabot uz citu ciparu un tad kodu nedabūsiet. Kā tas ispaužās? Ļoti vienkārši, piemēram, sienas pulsktenis, kuru jūs noņemat, viņš nokrīt un bultas noslīt uz nepareizo pusi. Nerunājot par to, ka katram ir sava saprašana, kā inerpritēt pulskteni, kādam 15:07, kādam 15:7, kādam 3:7 utt, ej nu saproti. Bet pat arī tas nav pats šausmīgākais. Viens no vajadzīgiem cipariem ir psiholoģisks tests, viņu mēs tā arī neatradām, vai nu mēs visi 4 esam stulbi, vai nu neredzam neko, vai redzam ne tā, bet nu nav tur tā cipara un punkts. Bija tāda doma, ka vajadzīgo kartiņu aizmirsa ielikt, jo pēc spēles uz lūgumu parādīt kur viņs ir, tas cipars, mums atteica, atbildot – Nākat vēlreiz. Nobeidza mūs arī dialogs par mistisko burtu “R”. Uz jautājumu “Kurt as ir?” Atbilde – “Uz seifa” Mēs tur redzam tikai “A” un “R”, vai arī tas ir ļoti  diskutējams jautājums.

Ejam tālāk. Šeit nav zīmes “Neaiztikt”. Mēs kā pieklājīgi cilvēki, esam pieraduši ar cieņu izturēties prêt svešām mantām un neko speciāli neizjaukt, ja vien par to nav teikts spēles sākumā. Dēļ tā mēs palaidām garām vēl vienu svarīgu spēles priekšmetu, protams varētu paši uzminēt, bet mūsu pieredze teica pretēju. Tālāk, šaha spēle. Nemākat spēlēt, nezinat nosacījumus? Nenākat! Tieši dēļ tā jūs nevarēsiet uzzināt vēl vienu ciparu kodam. Vēl viens cipars ir paslēpts krustvārdu mīklā. Atminēt viņu būs vienkārši, bet esiet gatavi atbildes paturēt prātā un to liktenīgo ciparu atrast kautkā tur pat galvā, jo pierakstīt atbildes iespējas nav! Mums palīdzēja vienkārša loģika.

Lūk šada ir arī ši jaunā spēle, divi uzdevumi un viss! Atvērt seifu, kurā ir pateikts kur atrast atbildi uz otro kodu izejai. Mēs nosēdējām 60 minūtes, izgājām ar dialogiem un palīdzību, jo palaidām pašu pirmo dokumentu garām, bet arī pēc tās mēs nevarējām atrast to, ko vajag. Organizatori pat nesaprot to, ka uzdevumiem jābūt pakāpeniski izpildāmiem un bez jebkādas iespējas izjaukt to. Pirms mums bija trīs komandas, pēc saimnieka vārdiem, VISAS izgāja. Mēs zinam komandu, kura izies un izdarīs to ātri, bet mums personīgi nepatīk šāda tipa kvesti un mēs to neiesakam arī citiem. Žēl naudas, žēl laika, jo ļoti spilgti saskatāms tikai vien – dabūt vairāk naudas.

 

Mūsu atzīmes:

Atmosfēra/Istabas noformējums 5/10

Tehnoloģijas 3/10

Uzdevumu oriģinalitāte 3/10

Uzdevumu sarežģītība 6/10

Vidējais vērtējums: 4.25