7.25 4 10 1
Quest Image Caption
Pēdējais labojums:
16-03-16 16:05

Mysteria "Baiļu kolekcionārs"

Rezervēt
Promo kods: @QREVISOR (10%)
Adrese:Riga, Skolas 14

Leģenda vēsta, specdienesta un jūsu uzdevums ir iekļūt maniaka mītnē, lai palīdzētu kolēģiem noķert noziedznieku. Kamēr viņš dodas nezināmā virzienā, jums jāizmanto visu iespējamo informāciju un jānodod to kolēģiem, lai viņi varētu noziedznieku notvert. Neliels misēklis saistībā ar agrāk iegūto informāciju, vai ne tā? Mēs taču redzējām šausmu filmas fragmentu ar leļļu galvām, redzējām konkursu par visbriesmīgāko kliedzienu, un, protams, iedomājāmies mistiku, šausmas, bet, kā izrādījās, vai nu mūsu iztēle ir pārāk aktīva, vai veidotāji ir nedaudz pārcentušies. Šī, iespējams, ir vienīgā Misterijas kļūda – jaunās istabas reklāma, kas radīja iespaidu par to, ka mūs sagaida kvests šausmu stilā, bet rezultātā saņēmām trillera cienīgu sižetu. Labāk novērtēsim istabu ar vēsu pratu, nevis tās atbilstību reklāmai.

 

Uzvelciet vestes ar neskaitāmām kabatām, noskaņojieties uz cīņas sparu, un uz priekšu. Telpā valda tumsa, sākumā jums palīdzībai tiek iedoti lukturīši, ar to palīdzību jūs mēģiniet atrast, kur atrodas gaismas slēdzis. Skatoties apkārt, redzams, ka mēbeļu nav daudz. Jūs esat nonākuši maniaka kabinetā, kur viņš plānojis visus savus briesmu darbus. Galds ar datoru ir šāda kabineta neatņemama sastāvdaļa, plaukti, uz kuriem sēž gandrīz veselas lelles, vecs metāla skapis un ledusskapis, un diez vai tajā glabājas gardas uzkodas vakaram... Spēles dekorācijas ir dažādas, sākot no negaidītām, īpašiem tehnoloģiskiem risinājumiem, līdz banālām un pilnīgi nevietā atrodamām. Kā mēs vēlāk sapratām, tas pēc būtības spēlei netraucē, uzdevumi liek koncentrēties to risināšanai, nevis interjera apskatei. Tomēr te ir atrodami arī nedaudz biedējoši elementi, bet tikai ļoti jūtīgiem cilvēkiem, vai cilvēkiem ar vājiem nerviem, kā rozīnīte.

 

Istabas tehniskā daļa ir pilnīgi citāda. Patīkami redzēt jaunus risinājumus, kādus līdz šim neviens vēl nav izmantojis, savā ziņā unikālus piegājienus. Žēl, ka puiši nav pilnībā atteikušies no atslēgām, it kā super tehnoloģijas, tajā pat laikā atrodamas arī atslēgas, pavisam nedaudz pietrūkst līdz pilnībai. Kopumā tieši tehniskā daļa šajā istabā ir pati interesantākā, visi uzdevumi tik ļoti liek komandai iegrimt atbilžu meklējumos, ka jūs vienā brīdī jūtaties kā īpaši bīstamu noziegumu atklāšanas specvienība, citā brīdī jūs esat detektīvs, kas meklē pierādījumus un salīdzina faktus. Šis ir tas gadījums, kad iesaiņojums ir ļoti pieticīgs, bet pildījums ļoti garšīgs. Sākas datorizēto kvestu laikmets, tas ir labi vai slikti, lai katrs izlemj pats. Mums noteikti patīk. Ir nepieciešams attīstīties un ļaut klientam iejusties dažādu personāžu lomās un "spēlēt" ar to, kas katru dienu nav pieejams, tas vienmēr ir iespaidīgi.

 

Gribētos atzīmēt dažas nianses – Baiļu kolekcionārs ir asa sižeta trilleris, atcerieties to! Dažas dekorācijas izmantotas tādā veidā, lai spēlētāji sevi nesavainotu, un tas ir ļoti pareizi, jo pretējā gadījumā sāpētu galva un netrūktu zilumu. Kvestomāni reizēm gaida no istabām pārāk daudz, traucē pieredze. Tāpēc, objektīvi, Misterija ir atvērusi interesantu escape-istabu, un joprojām ir augstā līmenī – ļoti labi! Mēs iesakām apmeklēt escape-istabu, gan jaunas pieredzes iegūšanai dažādu priekšmetu pielietojumā, gan dažādībai, starp citu tieši pusaudži var ļoti palīdzēt saviem vecākiem šajā spēlē.

 

Mūsu vērtējums:

Atmosfēra/Telpu iekārtojums 6/10

Tehnoloģijas 8/10

Uzdevumu oriģinalitāte 8/10

Uzdevumu sarežģītība 7/10

Vidējais vertējums: 7.25