7.5 4 10 1
Quest Image Caption
Pēdējais labojums:
25-01-17 16:02

noescape.lv „Slepenā istaba”

Adrese:Brīvības iela 155/3
Tālrunis:+371 20042320

Kvestu fanu pasaule cenšas sekot līdzi laikam, meklējot kaut ko jaunu un bezgalīgus inženiertehniskus risinājumus, kas sajūsminātu ikvienu. Bet ko darīt tiem, kas mīl klasiku? Tiem, kas to novērtē, un neiebilst pret veco labo klasisko scenāriju? Pastāvēt - viennozīmīgi. Nekas nav patīkamāks kā viegli uztverama loģika un lineāra kustība, jautājumu „kāpēc?” un „priekš kam?” iztrūkums. Šajās brīvdienās mēs izgājām divus diezgan klasiskas interpretācijas kvestus, kas sagadās prieku vairumam dotā izklaides veida cienītāju. Te absolūti nav svarīgs vērtējums un klātbūtne / jaunā neesamība - tā ir klasika. Iepazīsimies ar puišiem, kuri nebaidījās iespiesties tirgū, kur, drīz katrai komandai būs pa istabai. Tas, protams, ir joks, bet istabu skaits, patiesībā, strauji pieaug, jo īpaši tik mazā pilsētā kā Rīga. Tātad, sagaidiet: kvesta fanu komanda un jaunpienācēji Escape room pasaulē Rīgā noescape ar savu kvestu „Slepenā istaba”.

Saskaņā ar leģendu, jūsu komandai jāglābj pasaule no ļaunā dēmona. Pirms daudziem gadiem burvji dēmonu ieslodzīja medaljonā, bet nesen tas nonāca nepareizajās rokās, kas vēlas viņu atbrīvot. Jums ir zināma slepena vieta, kur tas atrodas. Lai glābtu pasauli, jums jānokļūst mistiskajā vietā un to jāatrod. Labie burvji var jums palīdzēt, bet tikai vienu stundu.

Mistika, noslēpumaini tempļi un tumšas istabas ar spokiem - viss, šķiet, ir diezgan banāls un ikdienišķs. Tomēr tēma bieži sastopama un ikviens cenšas tajā ienest kaut ko savu. Nonākot dotajā kvestā ir sajūtama noslēgtības un greznības atmosfēra. Ja šobrīd būtu auksts ziemas vakars, tad vēlme apsēsties šajā ērtajā lielajā krēslā pie kamīna un lēnām malkojot vīnu, pārspētu vēlmi spēlēt. Klusinātas gaismas, divi mīksti krēsli pie iekurta kamīna, vairākas gleznas ar mistiskām ainavām uz sienām, iebūvēti sienas skapji no kāda tumšas krāsas masīvkoka, daudzas vāzes un milzīgs koka kubs istabas vidū. Interjers ir kvalitatīvs, ar elegantu apdari, viss ir pārdomāts, un pat pārāk mājīgs tipiskam kvestam, bet atrasties šeit ir patīkami.

Šeit ir savienoti vairāki stili: te ir kaut kas antīks, kaut kur ir baroka elementi, un dažviet parādās mūsdienīgs dizains. Tas viss piešķir istabai šarmu un atšķir to no citām. Interjera priekšmeti, kas izmantoti šajā spēlē ir diezgan vienkārši, bet dažiem no tiem ir diezgan oriģināls pielietojums uzdevumu risināšanā. Galu galā, pat visparastākajām mēbelēm piemīt īpašība pārvērsties par kaut ko interesantu, nonākot prasmīgās rokās.

Dotā Escape room ietver sevī dažus mūsdienīgus uzdevumus, bet lielākoties tie būs klasiski kvesta uzdevumi. Tas nozīmē, ka jums būs jāspēlē lineāra spēle, kas sastāv no priekšmetu meklēšanas, lai tos novietotu norādītajās vietās un vēlāk atrastu atbildes. Apķērība, loģika un atjautība - nekas sarežģīts. Spēle virzīs jūs no viena atraduma pie otra, atstājot aiz muguras kodu slēdzenes, lielu skaitu atslēgu, bet te neiztiek arī bez oriģinālām idejām - gaismas izmantošana, specefekti un psiholoģiskās iedarbības elementi. Vienkārši sakot - te jūs gan nobiedēt paspēs, gan pārsteigumus sagādās, ja runājam par apmeklētāju vairākumu (neņemot vērā spēlētājus, kuriem aiz muguras ir lielā puse Rīgas kvestu). Kodu un atslēgu meklēšana mūs nenogurdināja ar savu daudzskaitlīgumu, kaut gan to ir tiešām daudz. Spēle noritēja tik plūstoši, ka kopējais iespaids netika sabojāts, to pa vidu vēl papildināja kaut kas mūsdienīgāks.

Viens no mūsu komandas dalībniekiem nolēma, ka viņš ir nonācis datorkvestā, kad skaistā telpā vajadzēja meklēt daudz dažādus priekšmetus un izmantot tos kā paredzēts, otrs izteica savas emocijas tā, „Tas ir kā klasiskā mūzika, kas vienmēr būs patīkama un viegli uztverama dzirdei” . Kopā ar mums jau vairākas istabas ir apmeklējusi jaunā paaudze, kam aiz muguras ir tikai daži kvesti. Viņa iespaidi ir ļoti pozitīvi, un kā cilvēkam, kam nav iepriekšējas pieredzes šādā istabā, uzdevumi šķita pieejami, bet spēle - dinamiska. Tas nozīmē, ka mēs droši iesakām šo vietu visiem jaunajiem spēlētājiem, kuri vēlas pavadīt laiku kopā ar ģimeni vai vienkārši kvestu faniem. Ikviens var iegūt kaut ko sev. Kādam tā būs pieredze, kādam piedzīvojums un klasikas deva, vēl kādam izieto istabu skaita palielinājums. Pēc dažām sarežģītām istabām un smadzeņu piepūles ar jautājumiem „kāpēc un priekš kam?”, dotā istaba atstāja patīkamu iespaidu.

Mūsu vērtējums:

Atmosfērа/Istabas noformējums 8/10

Tehnoloģijas 7/10

Uzdevumu oriģinalitāte 7/10

Uzdevumu sarežģītības pakāpe 8/10

Vidējais vērtējums: 7.5