10 4 10 1
Quest Image Caption
Pēdējais labojums:
25-01-17 15:58

Escaperoom.lv PERFORMANCE „Neprāts”

Adrese:Lāčplēša iela 43/45

STOP! Sarkanā gaisma, ķermenis sastingst, sirdsdarbība paātrinās, jūs esat šī Neprāta sākuma gaidās. Kas jūs sagaida? Zaļais signāls dod jums tiesības sākt un, vēl nepaspējuši šķērsot šīs vecās mājas slieksni, jūs jūtat adrenalīna pieplūdumu. Līdz šim brīdim, jums šķita, ka tumsa jūs nebiedē, ka aktieris ir tikai cilvēks, kas dara savu darbu, un jūs esat atnākuši uz to paskatīties. Te nav svarīgi jūs esat mazs vai liels, trauslas vai spēcīgas miesasbūves, sieviete vai vīrietis. Šeit darbojas jūsu iztēle un laukā lien jūsu slepenās bailes un fobijas, par kurām, iespējams, jums iepriekš nebija pat nojausmas.
 

Iepriekš sagatavojot sevi spēlei un noklausoties scenāriju, jūs esat pārliecināts, ka JŪS personīgi esat gatavs un jūs nu noteikti TAS nenobiedēs . Administrators stāsta par to, ka jūsu komanda ir reportieru grupa, kuru uzdevums ir izpētīt pamesto māju, lai uzrakstītu intriģējošu rakstu par to ... starp citu, no tās vēl neviens nav atgriezies.
 

Anturāža? Šaušalīgi, auksti, dvēseli saldējoši, pretīgi – te ir viss, ar ko jums varētu asociēties pamesta māja pašā šaušalīgākajā šausmu filmā, bet tie nav tie biedējošie interjeri, ko jūs esat pieraduši redzēt „Šausmu” žanra kvestos. Te nav asiņu un aukstu sienus. Aukstums, ko jūs jūtat slēpjas pašās sienās, nāk no vides. Ja pirmā atrašanās vieta līdzinās parastai vecai virtuvei kāda maniaka mājā nomalē, kurš ir aizmirsis, ko nozīmē uzkopšana, tad tālāk, jūs sagaida viss, ko spēj radīt jūsu iztēle ...apkārt tumsa, nav nekā izņemot nelielu gaismas staru, kas dod jums cerību ieraudzīt to ... bet pat šī mazā „cerība” nav atkarīga no jums. Biedē pat paši vienkāršākie interjera priekšmeti, visparastākās mājas mēbeles liek jums turēties tālāk no tām, un viss, ko rodas vēlme atvērt, liek jūsu apziņai atvirzīties nost. Jūs turaties kopā kā viens vesels - ķermenis pie ķermeņa. Tas, kurš uzskata, ka viņa rokās ir vara, ar laiku saprot, kāda tā ir „laime”. No katras skaņas, kuras izvēlējušies izstrādātāji, pār muguru pārskrien auksti drebuļi un sirds pamirst. Ja iepriekš ieraugot „durvis” jums bija vēlme traukties turp un būt pirmajam, tad šobrīd jūs viennozīmīgi nevēlaties to darīt, lai gan dažkārt izrādās, ka kaut kas standarta skapja lielumā, spēj sevī ietilpināt jūs visus.


Uzdevumi šajā performancē ir klasiskajā kvesta interpretācijā: atrast, pielietot, uzminēt. Viss tas, ko spēj veikt ikviens, bet, vai viņš to spēj tik saspringtā atmosfērā? Kad ķermenis ir saspringts, adrenalīns gāžas pāri malām un smadzenes atsakās koncentrēties uz uzdevumiem, tāpēc, ka visas domas ir par vienu - kas būs tālāk, un cik vēl „pārsteigumu” ir priekšā?

Šķiet, ka tumsā nevar būt augstas kvalitātes dizains, bet šeit tieši tas nospēlēja uz visiem 100%. Tieši tumsa ļauj ikvienam piedomāt un piefantazēt vidi, kurā viņš atrodas. Escape room nospēlēja uz emocijām, uz to, kas katram ir individuāls - fantāzija. Viņi ir radījuši unikālu kvestu, kuram uzrakstīts scenārijs, ir reāli aktieri, ir uzdevumi, un tikai viens baltais laukums, kas jāaizpilda katram no jums pašam - emocijas, tas ir tas, kas padarīs šo kvestu neatkārtojamu visiem un ikvienam. Atsevišķs komandas dalībnieks, ir vēl viens 60 minūšu garas izrādes dalībnieks. Pirmajā performancē Latvijā noteikti ir biedējoši, ļoti biedējoši. Ja jūs domājat, ka jums nebūs bail, jums vienkārši ir jāpieņem piedāvātais izaicinājums, jāaiziet uz „Neprātu”. Dārgie lasītāji, tas nav klasisks kvests, tā nav garlaicīga istaba ar uzdevumiem, tas ir satricinājums, kas novērsīs jūs no ikdienišķiem sīkumiem un, protams, tas ir lielisks enerģijas pieplūdums finišā. Adrenalīns un pēc spēles iegūtie iespaidi, dos jums jaunu spēku, un jūs vēl ilgi stāstīsiet draugiem par to, caur ko jūs esat izgājuši un ko esat pārdzīvojuši. Nežēlojiet naudu, mēs aicinām jūs būt vienam no tiem, kas varēja un kļuva par liecinieku pirmajam performances kvestam Latvijā.

Tā kā šī ir pirmā istaba dotajā žanrā, tad vērtēt to salīdzinājumā ar citām mēs nevaram. Gan pēc iespaidiem, gan emocijām, tā ir uz stabilu 10! Un mēs ieviešam jaunu sadaļu mūsu mājas lapā. Starp citu, kurš būs nākamais?