7 4 10 1
Quest Image Caption
Pēdējais labojums:
25-01-17 16:00

The Bunker

Adrese:Andrejosta
Tālrunis:26 820 905

Līdzās kvestiem, kas izceļas ar dārgu interjeru un augstām tehnoloģijām, vienmēr būs arī senatnes mīļotāji, kas kaut ko rada balstoties uz vēsturi. Kādu laiku atpakaļ mēs kļuvām par testa komandu Escape room, kas pārsteidza mūs ar savu stāstu un piesaistīja uzmanību ar anturāžu. Tolaik tas bija diezgan jēls materiāls, kuru veidotājai komandai vajadzēja labi nopulēt, lai panāktu rezultātu. Mūs lūdza izteikt savu vērtējumu un dot padomu , ko mēs arī izdarījām. Tālāk sekoja liels darbs un beidzot istaba ir atvērta, un mēs par viņiem esam ļoti priecīgi. Sagaidiet komandu „Bunkurs”. Tā ir komanda, kas sastāv no ļoti neparastām personībām. Katrs no viņiem var ne tikai iepazīstināt jūs ar kvesta istabu, bet arī pastāstīt daudz interesantu vēsturisku faktu un stāstus no dzīves. „Bunkurs” ir ne tikai kvests, tas ir arī autentisks muzejs, kurā savāktas daudzas oriģinālas lietas no aukstā kara perioda. Šeit jūs varēsiet dzert tēju no slīpētajām padomju laika glāzēm, kamēr jūs klausīsieties īsu apskatu. Šādu vietu Rīgā ir maz, konkrēti, pirms tam bija tikai viena „Ramera Tornis”, un tagad mūsu pilsētā būs vēl viens kvests-muzejs, savā veidā īpašs un unikāls.

Leģenda vēsta, ka tas bija parasts vakars kopā ar draugiem. Jūs - senu bunkuru cienītāji, esat devušies izpētīt savu jaunāko atradumu. Jūs brīdināja, ka pārkāpjot šī bunkura slieksni, ar cilvēkiem notiek kaut kas dīvains - viņi nonāk pagātnē, bet kas gan tam noticēs? Kāpjot lejup pa kāpnēm , jauna piedzīvojuma gaidās, jūs sajūtat skudriņas skrienam pa ķermeni.. Ieejot iekšā mūs sagaida dīvains vīrietis un atskanot trauksmes signāliem, jūs esat ieslodzīti tajā pat bunkurā. Durvis aizcērtas un komplekss sāk darboties avārijas režīmā. Lai izdzīvotu jums ir 60 minūtes, jums jāpārslēdz bunkurs uz pilnu dzīvības nodrošināšanas režīmu.

Stāstot par anturāžu un dotās Escape room noformējumu gribas sākt ar „priekšnamu”. ‘Loti netipisks priekšnams. Te ir īstas 80-to gadu fotogrāfijas un dažādas gāzmaskas, maskas, apģērbs, shēmas, maketi, var uzskaitīt dažādus priekšmetus bezgalīgi. Istaba-muzejs aizved uz pašu kvestu. Spēle sākas efektīgi ar dažiem specefektiem. Skaļrunī dzirdamā diktora balss, iepazīstina jūs ar vēsturi un dod uzdevumu. Jūsu priekšā ir kabinets ar garu galdu sarunām un galda lampu. Stūrī - vecs aparāts ar dzeramo ūdeni, tālāk - metāla skapis, pie sienām dižojas padomju lozungi. Priekšmetu ir maz nav nekā lieka, bet katrs no tiem ir autentisks un atbilst dotajam vēstures periodam. Turklāt katru no šiem priekšmetiem ir atradis, atvedis un ziedojis istabas interjera izveidošanai viens kolekcionārs no dibinātāju komandas. Te nav nekādas greznības vai dārdzības, te ir vēsture un autentiskums. Atmosfēra ir diezgan vēsa, kas raksturīga īstam bunkuram. Katra detaļa ir pārdomāta, nav nekā lieka, kas varētu novērst uzmanību no spēles.

Ja mēs runājam par istabas tehnisko pusi, tad, lai gan tā balstīta uz mehāniku, tajā tomēr ir daži pieticīgi inženiertehniski risinājumi. Istabas sižets ir lineārs, un visas jūsu darbības būs secīgas soli pa solim. Jāstrādā būs komandā, spēles gaitā savācot nepieciešamo informāciju, kas jums būs nepieciešama, lai pilnībā aktivizētu bunkura dzīvības nodrošināšanas režīmu. Te ir atrodamas dažas diezgan oriģinālas atslēgas. Veidotāji ir mēģinājuši izvairīties no banālas parasto atslēgu izmantošanas un radījuši kaut ko interesantu, kas īpaši piesaista uzmanību, lai gan esam ar to saskarušies arī agrāk. Te netrūkst arī tipisku uzdevumu par doto tēmu, piemēram - Morzes ābece, bet kopējai anturāžai tā nav traucējoša. Ir arī uzdevums, kas prasa vai nu apķērību, vai dzelzs pacietību, kurš uz ko ir vairāk spējīgs- te veidotāji atstājuši izvēles iespēju un pārbauda komandu radošās spējas vai izturību.

Kopumā, dotā istaba ir interesanta ar savu anturāžu un oriģinālo uzdevumu pasniegšanu. Šeit ir apvienotas dažas mūsdienu kvesta nianses un pagātnes interpretācija. Puiši centušies kvestā dot ne tikai uzdevumus, bet izveidot stāstu , ar kādu, iespējams, varēja saskarties tā laika cilvēki. Iespējams izsekot sižeta līnijai un loģiskam nobeigumam, kas viennozīmīgi iepriecina. Escape room būs interesanta dažāda vecuma cilvēkiem, bet jo īpaši vēstures faniem. Mēs iesakām apmeklēt šo istabu katram, kaut vai interesantas ekskursijas nolūkā - tādu vietu mums Rīgā nav. Dotais bunkurs var līdzināties ja nu vienīgi bunkuram Līgatnē, bet te ir arī klasisks kvests. Mūsu saraksts „Must go” papildinās ar otro kvestu-muzeju „Bunkurs” pilsētā.

Mūsu vērtējums:

Atmosfērа/Istabas noformējums 7/10

Tehnoloģijas 6/10

Uzdevumu oriģinalitāte 7/10

Uzdevumu sarežģītības pakāpe 8/10

Vidējais vērtējums: 7