0 4 10 1
Quest Image Caption
Pēdējais labojums:
25-01-17 15:59

ExitKey „Bēgšana no Šoušenkas”

Adrese:Stabu iela 2, Rīga
Tālrunis:+371 26 777 009

Tajā pat laikā, kāds nāk klajā ar jaunām tehnoloģijām un jaunām tendencēm, kāds mēģina izcelties ar neparastām idejām un pieeju. Grūti teikt, vai šis ceļš ir veiksmīgs, un piesaistīs lielu auditoriju, bet tam ir tiesības pastāvēt - tā uzskata izstrādātāji. Pēdējā mēneša laikā, mēs saskarāmies ar divām šāda veida istabām un novērtēt tās pēc pierastās shēmas ir vienkārši neiespējami. Tās nav tipiskas Escape room un tas nav tas, ko katrs kvesta fans cer ieraudzīt jaunā istabā. Šodien mēs nolēmām ieviest jaunu sadaļu „bez vērtējuma”. Šajā sadaļā būs atrodamas istabas, kuras nevar vērtēt pēc mūsu standarta kritērijiem, ceram, ka tā būs reti. Šīs istabas ir kaut kas cits, un droši vien atradīsies kāds, kurš tās novērtēs atzinīgi.


Exitkey Istaba „Brīvības cena” jeb „Bēgšana no Šoušenkas” balstīta uz notikumiem, kas atainoti tāda paša nosaukuma filmā kas, savukārt, balstīta uz Stīvena Kinga romāna "Rita Heivorte un bēgšana no Šoušenkas". Tā ieņem 1. vietu sarakstā „250 labākās filmas IMDb versijā”. Kad kompānijas izvēlas gatavu sižetu un aicina pie sevis, lielākā daļa klientu gaida tās pašas emocijas, kādas saņēma pēc filmas noskatīšanās, vai grāmatas izlasīšanas. Šī istabas stāsts ir analoģisks: Endijs izbēg no cietuma, kur viņš izcieš sodu par slepkavību, kurā nav vainīgs. Viņam ir piespriests mūža ieslodzījums Šoušenkas cietumā, pēc kāda laika viņš nolemj aizbēgt.

Jūsu komanda ir Endija cietuma kamerā. Katrs spēlētājs ir piesprādzēts neparastā veidā, un tā viņš pavadīs gandrīz visu spēli. Telpa ir šaura, ir tikai tualete, gulta, plaukts ar grāmatām, lai cietumā pavadītais laiks ritētu nedaudz ātrāk, arī kumode ar šaha dēli. Nekā neparasta vai spilgta interjerā, kailas sienas un sajūta, ka uzkavēties šeit noteikti negribas, pieaug ar katru minūti. Spēles attīstības gaitā jūs nonākat dažās neparastās vietās, kas tāpat neizceļas ar skaistu interjeru vai īpašu dizainu. Tieši noformējums ir viens no punktiem, kuru mēs nevaram novērtēt un uzslavēt. Dotā istaba nav standarta un nav balstīta uz skaistu noformējumu, kam patīkami tuvoties, izzināt un sajūsmināties. Tā ir par kaut ko citu ...

Otrs punkts, kuru mēs tāpat nevaram novērtēt, ir tehnoloģijas. Jā, te ir mums pazīstamās kodu slēdzenes, ir viens senatnīgs priekšmets, kuru jāizmanto stingri saskaņā ar instrukcijām un tumblers ar uzdevumu. It kā spēles loģika ir kā kvesta istabā. Tikai to visu vērtēt nav nekādas nozīmes. Galvenā rozīnīte, ja tā to var nosaukt, ir darbība un fiziskie uzdevumi. Ja parasti jūs sasprindziniet smadzenes, tad šeit vairāk strādās ķermenis, un tajā pat laikā jūs risināsiet vienkāršus uzdevumus, izmantojot attapību. Tāds kā labirints ar papildu uzdevumiem.

Mēs nespējām novērtēt šo istabu tā, kā parasti to darām. Tā ir atšķirīga - tā ir balstīta uz fizisku piepūli un nestandarta uzdevumiem. Teikt, ka tajā jutāmies ērti, mēs nevaram. Kas attiecas uz līmeni kopumā, tas ir zem vidējā, zemāks par to, ko esam pieraduši redzēt pēdējā laikā. Ja jums patīk rāpošana un līšana, un jūs nemulsina diskomforts, un jūs nemeklējat izsmalcinātu interjeru, jums, iespējams, patiks. Tas vienkārši nav mūsu gaumē. Tikai iepriekš ņemiet vērā dažas nianses:

1) Apģērbieties ērti

2) Esiet gatavi nosmērēties

3) Cilvēkiem ar ierobežotām fiziskām iespējām un grūtniecēm spēle nav ieteicama (aprakstīts noteikumos)

4)Noskaņojiet sevi uz citu vilni un negaidiet jaunas tehnoloģijas vai ierasto kvesta atmosfēru


Kompānija sola atvērt otru istabu jau ļoti drīz, un tās sākotnējais apraksts mūs ļoti interesē. Labprāt paskatīsimies uz ieceres realizāciju un centīsimies to novērtēt. Pagaidām istaba „Bēgšana no Šoušenkas” iekļauta mūsu sadaļā „bez vērtējuma” . Savu apmeklētāju tā noteikti atradīs un par gūto baudu spriest vienīgi viņam.